Meet the Brothers
Check Out Our Lineages!
Lineages
2017 Executive Board
  1. REGENT
    REGENT
    Graciela Martinez
    Mechanical Engineering '18 Technology Innovation Conc. Miami, FL Gamma Class
  2. VICE REGENT
    VICE REGENT
    Aaron Sorrin
    Biomedical Engineering '18 Randolph, NJ Delta Class
  3. SCRIBE
    SCRIBE
    Marie-elle Merchant
    Biomedical Engineering and Mechanical Engineering '18 Wyckoff, NJ Beta Class
  4. CORRESPONDING SECRETARY
    CORRESPONDING SECRETARY
    Ezira Yimer Wolle
    Biomedical Engineering '19 Annandale, VA Epsilon Class
  5. TREASURER
    TREASURER
    Katherine Lo
    Biomedical Engineering '19 San Francisco, CA Delta Class
Beta Class
  1. Brandon Webster
    Phillips@mail.com
    Wantage, NJ
    Computer Engineering '18
Gamma Class
  1. Harshit Harapaldas
    Phillips@mail.com
    Farmington, CT
    Biomedical Engineering '18 Business Management Minor
  2. Alexia Chiclana
    Phillips@mail.com
    Orlando, FL
    Mechanical Engineering '18
  3. Graham Silva
    Phillips@mail.com
    Bethesda, MD
    Electrical Engineering '18 Energy Technologies Concentration
  4. James Smith
    Phillips@mail.com
    Cleveland Heights, OH
    Mechanical Engineering '18
  5. Nicholas D'Alfonso
    Phillips@mail.com
    Blue Bell, PA
    Biomedical Engineering '18
  6. Samit (Jade) Dh
    Phillips@mail.com
    Bangkok, Thailand
    Computer Engineering '18
Delta Class
  1. Fay Wang
    Phillips@mail.com
    Dudley, MA
    Biomedical Engineering '19 Minor in Computer Engineering New Member Educator
  2. Catherine Nyguen
    Phillips@mail.com
    Marlton, NJ
    Biomedical Engineering '19
  3. Dylan Samperi
    Phillips@mail.com
    Wantagh, NJ
    Biomedical Engineering '19 Minor in Computer Engineering New Member Educator
  4. Gabrielle Abad
    Phillips@mail.com
    Charleston, WV
    Electrical Engineering '19 Minor in Materials Science and Engineering
  5. Kim Kroupa
    Phillips@mail.com
    Yorktown Heights, NY
    Mechanical Engineering '19 Fundraising Chair
  6. Michael Fogg
    Phillips@mail.com
    Cary, NC
    Biomedical Engineering '19
  7. Robert Gaibler
    Phillips@mail.com
    Lansdale, PA
    Biomedical Engineering '19
  8. Pablo Ferreyra
    Phillips@mail.com
    Brookline, MA
    Electrical Engineering '19 Nanotechnology Concentration
  9. Ryan Lim
    Phillips@mail.com
    Holland Village, Singapore
    Biomedical Engineering '18 Pre-Medical Track MMEDIC Program
  10. Samuel Sharon
    Phillips@mail.com
    Boston, MA
    Biomedical Engineering '19
Epsilon Class
  1. Chance Jackson
    Phillips@mail.com
    Dudley, MA
    Biomedical Engineering '19 Minor in Computer Engineering
  2. Biagio DeSimone
    Phillips@mail.com
    Smithfield, RI
    Computer Engineering '19
  3. Alex Hammerman
    Phillips@mail.com
    Houston, TX
    Mechanical Engineering '20 Rush Chair Risk Management Chair
  4. Bonnie Walton
    Phillips@mail.com
    Charles Town, WV
    Biomedical Engineering '19 Pre-Medical Track Community Service Chair
  5. Erin Dorsey
    Phillips@mail.com
    Southbury, CT
    Biomedical Engineering '20 Minor in Computer Engineering Rush Chair
  6. Gennifer Norman
    Phillips@mail.com
    Glastonbury, CT
    Computer Engineering '20 Public Relations Chair
  7. Joyce Chan
    Phillips@mail.com
    Brooklyn, NY
    Mechanical Engineering '19 Academic Chair
  8. Jasmine Clevenger
    Phillips@mail.com
    Independence, MO
    Biomedical Engineering '20
  9. Khalid AlTurki
    Phillips@mail.com
    AlKhobar, Saudi Arabia
    Mechanical Engineering '20
  10. Lena Sabidussi
    Phillips@mail.com
    Lambertville, NJ
    Mechanical Engineering '19
  11. Naelle Zephir
    Phillips@mail.com
    Fort Lauderdale, FL
    Computer Engineering '19
  12. Nicole Enos
    Phillips@mail.com
    Tucson, AZ
    Biomedical Engineering and Computer Engineering '19 Professional Development Chair
  13. Priyal Verma
    Phillips@mail.com
    Dubai, UAE
    Computer Engineering '19 Minor in Business Management
  14. Tawin Kunattanond
    Phillips@mail.com
    Bangkok, Thailand
    Mechanical Engineering '19
Zeta Class
  1. Jessica Seto
    Phillips@mail.com
    Arcadia, CA
    Electrical Engineering '19
  2. Andrew Zannetos
    Phillips@mail.com
    Wellesley, MA
    Electrical Engineering '19
  3. Melanie Martinsen
    Phillips@mail.com
    Portland, OR
    Biomedical Engineering '19
  4. Nicholas Arnold
    Phillips@mail.com
    San Francisco, CA
    Electrical Engineering and Computer Engineering '19
  5. Linda Cordero
    Phillips@mail.com
    Bethlehem, PA
    Biomedical Engineering '20
  6. Mohammed Uddin
    Phillips@mail.com
    Queens, NY
    Computer Engineering '19
  7. Jacob Davis
    Phillips@mail.com
    Redmond, WA
    Computer Engineering '20
  8. Julia Cirillo
    Phillips@mail.com
    Slate Hill, NY
    Biomedical Engineering '20
  9. Sneha Shankar
    Phillips@mail.com
    Macungie, PA
    Biomedical Engineering '20
  10. Kevin Hong
    Phillips@mail.com
    Seoul, South Korea
    Biomedical Engineering '19